Modernizujeme bytové domy s dotací „Nová zelená úsporám“

máte v plánu zateplit a zmodernizovat váš bytový dům, ale obáváte se dopadů na domácnosti se seniory či sociálně slabšími rodinami? Myslíte si, že nemáte dostatečné finanční prostředky k zahájení takového projektu? Nyní máte výjimečnou šanci vaše plány zrealizovat.

Program „Nová zelená úsporám“ přináší revoluční podmínky. Nyní můžete získat nejen dotace, ale i řadu dalších výhod:

Bonus až 150 000,- Kč na bytovou jednotku pro nízkopříjmové domácnosti.
(týká se seniorů i sociálně slabých rodin)

Zálohové vyplacení dotace před realizací.

Bonus za kombinaci různých úsporných opatření.

Bonus pro domy ve vybraných krajích, regionech a obcích.

Bonus za enviromentálně šetrné řešení

Chcete víc informací? Ozvěte se nám! Rádi za vámi přijedeme, třeba i na schůzi vlastníků, všechno srozumitelně vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Tato konzultace je hrazena z prostředků poradenského centra „Dům plný úspor“, je nezávazná a pro vás zcela zdarma. Pokud byste se potom rozhodli dotaci využít, můžeme vás bezpečně provést celým procesem od přípravy žádosti přes zhotovení projektové dokumentace až po realizaci.

Od roku 2009 jsme pomohli majitelům více než 500 budov realizovat modernizace a zateplení. Bohaté zkušenosti a know-how neustále vylepšujeme, abychom vám ušetřili maximum času a peněz.

Proces modernizace bytového domu krok za krokem

Závazné pokyny pro žadatele a příjemce podpory

Nové podmínky dotace „Nová zelená úsporám

Do konce programového období v červnu 2030 se bude z programu Nová zelená úsporám rozdělovat minimálně 39 mld. Kč. Podpora z NZÚ vám může pokrýt až 50 % celkových výdajů na realizaci. K tomu se můžete ucházet o bonus za kombinaci více opatření nebo za šetrné řešení projektu. 

Dotace NZÚ v kostce: 

  • Program NZÚ běží od října 2021 a týká se všech krajů ČR, ne pouze Prahy, jako tomu bylo v minulém období. Od září 2023 platí nové podmínky s celou řadou zvýhodnění.
  • Žádost o dotaci může podat vlastník/SVJ stávajícího BD, stavebník nového BD, nabyvatel nové bytové jednotky a další subjekty vyjmenované ve výzvě.
  • O prostředky z NZÚ mohou žádat i zateplené domy.
  • NZÚ podporuje např. výměnu zdrojů tepla, fotovoltaické systémy, výstavbu pasivních domů, využití tepla z odpadní vody, zelené střechy, větrání, instalaci stínicí techniky, využití dešťové vody nebo instalaci dobíjecích stanic pro elektromobily. Kompletní nabídku podporovaných opatření najdete v prováděcím předpise MŽP.
  • Podpora z NZÚ může pokrýt až 50 % celkových výdajů na realizaci, podmínkou je dokončení projektu do 24 měsíců od akceptace.
  • O podporu lze žádat také zpětně, a to na opatření, která byla na bytovém domě provedena v období od 1. ledna 2021.

Nevíte jak začít? Požádejte si o bezplatnou studii modernizace bytového domu.

Ze studie se dozvíte celou řadu důležitých informací.

• Jaká opatření byste měli realizovat.
• kolik peněz by jejich realizace přibližně stála.
• Jestli byste museli navýšit platbu do fondu oprav.
• Jak velkou dotaci byste mohli získat.

Důvěřujte odborníkům. Rádi vám s kolegy z DPU REVIT poradíme s celým procesem, včetně posouzení vhodnosti opatření. Po dohodě připravíme projektovou dokumentaci a žádost o dotaci, zajistíme potřebná povolení a pomůžeme vám najít spolehlivého a ověřeného dodavatele. Podívejte se na reference bytových domů, které jsme v nedávné době pomohli revitalizovat.

Hodila by se vám studie revitalizace? Stačí vyplnit několik jednoduchých údajů. Studii vám připravíme zcela zdarma. Nebo nám rovnou napište info@dpurevit.cz případně zatelefonujte +420 800 821 831

Přihlášení k odběru zpráv

Vyplňte prosím následující formulář pro registraci k odběru zpráv.
Vaše údaje jsou v bezpečí.

Realizujeme vaše skvělé projekty.
Šetříme vám čas, peníze a mnoho zbytečných starostí.